Nauka

Zieleń w mieście – kolejny odcinek bieruńskiego podcastu

Zieleń w mieście to nie tylko ozdoba i estetyczna przestrzeń. Ma ona również inne, ważne znaczenie. Rośliny skutecznie obniżają temperaturę i poprawiają jakość powietrza, co jest szczególnie istotne w zatłoczonych miastach. W skrócie: tam gdzie są rośliny, jest lepiej. Potrzebujemy przestrzeni, która jest przyjazna i oswojona, a więc takiej, w której nie może zabraknąć zieleni.

Zielony Budżet to świetny sposób na poprawę naszego środowiska – w tym odcinku dowiesz się, jak możesz włączyć się w jego realizację.

Poruszone zostaną także inne tematy związane z zazielenieniem miasta – jakie są sposoby na zazielenienie przestrzeni miejskiej? Czy bierunianie mogą mieć wpływ na to, gdzie pojawi się więcej drzew czy kwiatów? Jakie są korzyści płynące z realizacji tego typu projektów? A także jakie są najważniejsze aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy wprowadzaniu zieleni do miasta.

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w podcastowym odcinku magazynu Zakochaj się w Bieruniu poświęconym Zielonemu Budżetowi.

Bierunianie mają szansę wpłynąć na wygląd swojego miasta, tworząc piękne zielone przestrzenie. Dzięki Zielonemu Budżetowi możesz zgłosić swoje osobiste inicjatywy i pomysły, które mają na celu poprawę estetyki miasta.

Teraz, będąc mieszkańcem Bierunia, możesz wziąć udział w tworzeniu przyjaznego środowiska. Dowiedz się więcej o Zielonym Budżecie w czwartym odcinku podcastu Zakochaj się w Bieruniu!

Z dawnego witacza nad Wisłą pozostały jedynie herby, które zostały wyrzeźbione w brązie i zamontowane na jednym z kopców. Pamiątka ta odżyła po remontach wałów, dzięki czemu uzyskała nowe, niezwykłe oblicze.

Remigiusz Dulko, artysta rzeźbiarz z Bierunia, gość naszego podcastu, opowie nam jak powstały herby oraz o swojej miłości do brązu i o 100-letniej gwarancji. Czyż nie brzmi to zachęcająco? Przyjdź i dowiedz się więcej!

Arkadiusz Gardiasz, ekspert w dziedzinie ochrony środowiska oraz samorządowiec z Pszczyny, wyjaśni, dlaczego zieleń jest ważna w mieście, a także pomoże wymyślić inicjatywy, które można zrealizować za pośrednictwem Zielonego Budżetu.

W najnowszym odcinku cyklu „Podziel się wiedzą” goście podzielą się wiedzą o ogrodach deszczowych oraz o tym, jak wprowadzić do miejskiego środowiska domki dla owadów. Słuchacze będą mogli dowiedzieć się jak budować skuteczne ogrody deszczowe oraz dlaczego w mieście są one ważne. Odcinek będzie pełen przydatnych informacji, które pozwolą świadomie wybrać i wykorzystać zalety tych ekologicznych rozwiązań.

Podcast oferuje także konkretne wskazówki, jak zorganizować projekt budowy domków dla owadów i jak tworzyć przyjazne miejskie środowisko, które ożywi wszystkie okolice.

Podcasty Zakochaj się w Bieruniu są dostępne na wielu platformach streamingowych, w tym na najpopularniejszej – Spotify. Można je również odtwarzać na aplikacjach Anchor, Radio Public i Google Podcast.

Nasze miasto jest na dobrej drodze, aby stać się jednym z liderów w dziedzinie wykorzystywania nowych technologii. Już dzisiaj możecie usłyszeć czwarty odcinek podcastu „Zakochaj się w Bieruniu”. Dzięki pozytywnym komentarzom i dużej liczbie odsłon mamy zamiar kontynuować tworzenie kolejnych odcinków podcastu. Burmistrz Bierunia Krystian Grzesica jest bardzo zadowolony z tego, jak wspaniałą przygodę rozpoczęliśmy!


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Rybnik

About Author

Może Ci się także spodobać

Nauka

Gala BIGO Awards 2022 zorganizowana w celu uhonorowania wyjątkowych twórców i zaprezentowania wirtualnej przyszłości

WARSAW, Poland, 10 stycznia 2022 r. /PRNewswire/ — BIGO Technology, jedna z najszybciej rozwijających się spółek technologicznych, jest organizatorem trzeciej
Nauka

Wysokiej klasy telewizory OLED marki KONKA trafiają po raz pierwszy na europejski rynek

SHENZHEN, Chiny, 28 grudnia 2022 r. /PRNewswire/ — KONKA Group Co., Ltd. („Spółka”; 000016.SZ), czołowa firma technologiczna, dostarczyła pierwszy transport
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ