Polityka

Budowa dróg na pograniczu polsko-słowackim: Gminy mogą skorzystać z funduszy

Miło nam poinformować, że ruszył nabór wniosków o dofinansowanie dróg prowadzących do przejść granicznych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Program Interreg Polska – Słowacja 2021-2027 zapewnia aż 14 milionów euro na ten cel.

Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w przedsięwzięciu inwestycyjnym, to teraz jest idealny moment, aby złożyć wniosek. 14 044 018 euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego jest dostępne w ramach Programu Interreg Polska – Słowacja 2021–2027, którego celem jest poprawa połączenia pogranicza. Wnioski można składać na inwestycje drogowe, które znajdują się w pasie do 30 km od granicy państwa i są bezpośrednio połączone lub łączą się z drogami publicznymi prowadzącymi do przejścia granicznego pomiędzy Polską i Słowacją.

„Wspierane są działania poprawiające dostępność dla transportu publicznego i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Realizowane elementy infrastruktury drogowej powinny poprawić funkcjonalność, bezpieczeństwo i płynność ruchu oraz przyczynić się do polepszenia stanu środowiska naturalnego” – wskazano w ogłoszeniu naboru.

Dofinansowanie może otrzymać samorząd terytorialny z obszarów przygranicznych w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim. W województwie śląskim są to podregion bielski i powiat pszczyński z podregionu tyskiego; w województwie małopolskim: podregiony oświęcimski, nowosądecki, nowotarski oraz powiat myślenicki z podregionu krakowskiego; z kolei w województwie podkarpackim to podregiony krośnieński i przemyski, powiat m. Rzeszów oraz powiat rzeszowski z podregionu rzeszowskiego.

Maksymalna wysokość dofinansowania otrzymanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego może osiągnąć 80% kwalifikowanych kosztów, z przedziału od 500 tys. do 4 mln euro. Aby ubiegać się o dofinansowanie należy złożyć wniosek w języku polskim lub słowackim do 31 października wyłącznie w formie elektronicznej. Program wymaga partnerstwa narodowego, czyli udziału co najmniej jednego partnera z Polski i co najmniej jednego partnera ze Słowacji.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Rybnik

About Author

Może Ci się także spodobać

Polityka

Polska zorganizuje we wrześniu 2023 r. największe europejskie zawody branżowe dla młodych fachowców

8. edycja EuroSkills, która pierwotnie miała odbyć się we wrześniu 2023 r. w Sankt Petersburgu w Rosji, decyzją Stowarzyszenia WorldSkills
Polityka

MS: Ruszyło Centrum Edukacji Prawnej w Raciborzu (komunikat)

Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Z inicjatywy wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia przy Sądzie Rejonowym w Raciborzu powstało Centrum
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ