Polityka

Innowacje w Gminie – Zwycięzcy Konkursu Biznes Dobry Dla Gminy 2023

Podczas gali w Warszawie Serwis Samorządowy PAP ogłosił laureatów pierwszej edycji konkursu „Biznes Dobry dla Gminy 2023”. Konkurs był skierowany do firm, które w znacznym stopniu wpływają na lokalny rozwój oraz aktywnie współpracują z miejscowymi samorządami. Laureaci otrzymali nagrody za swoje wyjątkowe zaangażowanie i osiągnięcia w tym zakresie.

Konkurs „Biznes Dobry dla Gminy” ma na celu uznanie i wyróżnienie firm, które znacząco przyczyniają się do poprawy jakości życia lokalnej społeczności, jak również wspieranie pozytywnych relacji między przedsiębiorcami a samorządami oraz zwiększanie zaufania do samorządów.

Konkurs skupiał się na działaniach podjętych przez przedsiębiorców w celu poprawy warunków życia mieszkańców, w tym tworzenia miejsc pracy, dbałości o środowisko naturalne, edukacji i aktywizacji społecznej.

Kapituła, w której skład weszli przedstawiciele środowiska naukowego, samorządowego, przedsiębiorców oraz redakcji Serwisu Samorządowego PAP, wybrała pośród kandydatów zgłoszonych przez same gminy laureatów. W skład Kapituły weszli: Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców; Anna Banasik, redaktor naczelna Serwisu Samorządowego PAP; prof. Paweł Bartoszczuk, Szkoła Główna Handlowa; Małgorzata Pachecka, wójt Gminy Michałowice; prof. Jacek Sierak, Szkoła Główna Handlowa; Milan Ušák, burmistrz Gminy Siechnice.

Kapituła zwróciła uwagę na 228 opisów zaangażowania przedsiębiorców na rzecz lokalnego rozwoju z 16 województw. Po analizie wszystkich zgłoszonych kandydatur wybrano 41 laureatów.

  • Elektra-Service Sp. z o.o. (zgłoszony przez Miasto Bydgoszcz)
  • Kamieniołom Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Strzelno)
  • Komandor A. Kowalski Sp. J. (zgłoszony przez Gminę Strzelno)

Przyznano następujące nagrody w konkursie „Biznes Dobry Dla Gminy 2023” według województw:

Województwo Dolnośląskie reprezentują: Sonel S.A. (zgłoszony przez Miasto Świdnica), Centrum Budowlane SiRbud D. Barańska, D. Sip, Sp. J. (zgłoszony przez Miasto Wałbrzych) oraz Libertador Sp. z o.o. (zgłoszony przez Miasto Wałbrzych).

Województwo Kujawsko-Pomorskie reprezentują: Elektra-Service Sp. z o.o. (zgłoszony przez Miasto Bydgoszcz), Kamieniołom Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Strzelno) oraz Komandor A. Kowalski Sp. J. (zgłoszony przez Gminę Strzelno).

Laureaci konkursu „Biznes Dobry Dla Gminy 2023” otrzymali zaszczytny tytuł i stali się ambasadorami dla swoich województw, zapewniając im wsparcie i dobre imię.

Województwo kujawsko-pomorskie:

  • LPP (zgłoszony przez Gminę Brześć Kujawski)
  • Mondi Świecie S.A. (zgłoszony przez Gminę Świecie)

Województwo lubelskie:

  • Billennium – oddział lubelski (zgłoszony przez Miasto Lublin)
  • SKENDE (zgłoszony przez Miasto Lublin)

Województwo lubuskie:

  • ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Sulechów)

Województwo łódzkie:

  • WIELTON S.A. (zgłoszony przez Gminę Wieluń)
  • JAWN-e Kancelaria Podatkowa Biegłego Rewidenta Sp. z.o.o. (zgłoszony przez Miasto Zgierz)

Województwo małopolskie:

Województwo Mazowieckie z dumą ogłasza, że przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral Sp. j. zostało zgłoszone przez Miasto Nowy Sącz, a Roeslein & Associates Poland Sp. z o.o. zostało zgłoszone przez Gminę Dębno. Województwo Mazowieckie jest dumne, że te dwa przedsiębiorstwa są częścią regionu.

Do Województwa Opolskiego zgłoszono trzy firmy, którymi są: PPH „Formika” Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Brwinów), Pruszyński Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Michałowice) oraz Bukat sp. z o.o. Hurtownia Warzyw i Owoców (zgłoszony przez Gminę Stare Babice).

Województwo Podkarpackie wybrało trzy podmioty do realizacji projektu: Górażdże Cement S.A. zgłoszonego przez Gminę Gogolin, Emka S.A. zgłoszonego przez Gminę Kędzierzyn-Koźle oraz Zakład Usług Transportowo-Sprzętowych RUDATOM Dariusz Sznotala zgłoszonego przez Gminę Łubniany.

Gmina Stalowa Wola zgłosiła do Województwa Podlaskiego dwie instytucje finansowe: Bagpak Polska Sp. z. o. o. oraz Nadsański Bank Spółdzielczy.

Województwo Pomorskie reprezentuje ASPI sp. z o.o. sp.k., zgłoszony przez Miasto Suwałki. Natomiast Województwo Śląskie reprezentują Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Miasta Ustka), LPP SA (zgłoszony przez Gminę Miasta Gdańska), Markos Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Słupsk), PREFABET Osława Dąbrowa S.A. (zgłoszony przez Gminę Studzienice), Olivia Business Centre Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Miasta Gdańsk) oraz ASTE Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Miasta Gdańsk).

Województwo Pomorskie posiada ASPI sp. z o.o. sp.k., który został zgłoszony przez Miasto Suwałki. Natomiast Województwo Śląskie reprezentują firmy Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o. (Gmina Miasta Ustka), LPP SA (Gmina Miasta Gdańska), Markos Sp. z o.o. (Gmina Słupsk), PREFABET Osława Dąbrowa S.A. (Gmina Studzienice), Olivia Business Centre Sp. z o.o. (Gmina Miasta Gdańsk) oraz ASTE Sp. z o.o. (Gmina Miasta Gdańsk).

W Województwie Świętokrzyskim do głosowania zgłoszono trzy firmy: Cemex Polska (zgłoszony przez Gminę Rędziny), POL-EKO Sp. Komandytowa (zgłoszony przez Miasto Wodzisław Śląski) oraz MMJ Janos M. (zgłoszony przez Miasto Siemianowice Śląskie).

Województwo Warmińsko-Mazurskie uznało trzy firmy za kwalifikujące się do programu: Fabryka Kotłów „SEFAKO” S.A. (zgłoszona przez Gminę Sędziszów), Balkar Technology Sp. z o.o. (zgłoszona przez Gminę Staszów) i Axel Media (zgłoszona przez Miasto Kielce). Wszystkie te firmy będą teraz uczestniczyć w programie województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Dwie firmy wyłonione w województwie wielkopolskim to Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska OSM Giżycko (zgłoszona przez Miasto Giżycko) oraz Michelin Polska Sp. z.o.o. (zgłoszona przez Miasto Olsztyn).

Oświadczenie dotyczy następujących firm zlokalizowanych na terenie Województwa Zachodniopomorskiego: Adams Group zgłoszonego przez Gminę Kobyla Góra, Vet-Lab Brudzew zgłoszonego przez Gminę Brudzew, Gebhardt Stahl Polska Sp. z o.o. zgłoszonego przez Gminę Stare Miasto oraz KM Import Sp. z o.o. zgłoszonego przez Gminę Szydłowo.

Konkurs „Biznes Dobry dla Gminy” został otwarty dla dwóch firm: Homanit Polska sp. z o.o i spółka komandytowa (zgłoszonej przez Gminę Karlino) oraz Garo Polska Sp. z o.o. (zgłoszonej przez Gminę Miasta Szczecin). Akcja objęta jest patronatem wielu związków gmin, miast i powiatów, a także Ministerstwa Rozwoju i Technologii.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Rybnik

About Author

Może Ci się także spodobać

Polityka

Polska zorganizuje we wrześniu 2023 r. największe europejskie zawody branżowe dla młodych fachowców

8. edycja EuroSkills, która pierwotnie miała odbyć się we wrześniu 2023 r. w Sankt Petersburgu w Rosji, decyzją Stowarzyszenia WorldSkills
Polityka

MS: Ruszyło Centrum Edukacji Prawnej w Raciborzu (komunikat)

Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Z inicjatywy wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia przy Sądzie Rejonowym w Raciborzu powstało Centrum
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ